Więcej blasku

Po pierwsze należy skorzystać z salonowej regeneracji. Fryzjer dobierze odpowiedni zabieg. Efekt będzie widoczny po paru wizytach. Zniszczone, przesuszone końce dobrze jest podcinać po każdym farbowaniu lub co 6-8 tygodni. Jeśli mamy taką możliwość wybieramy farbę bez amoniaku – jest o wiele delikatniejsza dla włosów bo jak dbać o włosy.

Po drugie dobór odpowiednich preparatów oraz aplikowanie ich jest istotne. Polecamy używanie produktów z serii do włosów farbowanych. Wszelkie maski, kremy są niezbędne. Powinniśmy wybierać takie, które zawierają wyciągi z łożysk zwierząt, keratynę, jedwab, ceramidy. Sprawdzają się także preparaty zakwaszające (są dołączane do farb). Nakładając odżywkę bądź maskę należy omijać skórę głowy, ponieważ powoduje to podrażnienia. Kosmetyki spłukujemy zimną wodą – zamyka to łuski włosów, zwiększa blask, ułatwia rozczesywanie. Gorąca je rozchyla, przez co włosy się puszą. Mokre włosy osuszamy ręcznikiem, nigdy nie trzemy – w ten sposób niszczymy je. Warto także używać mgiełki do tego typu włosów.

Aby odświeżyć kolor jasnych włosów powinniśmy używać preparatów zawierających rumianek. Kosmetyki mogą pojaśnić włosy, nadać ciekawe refleksy nie niszcząc kosmyków. Dla włosów ciemnych –  hennę. Zlikwiduje to problem płowiejących włosów. Dla miłośniczek intensywnych czerwieni sprawdzą się preparaty zawierające wyciągi z wiśni.

Radzimy ograniczyć użycie prostownicy, lokówki. Zabarwienie może stracić połysk. Ograniczmy także stosowanie preparatów stylizujących – wysuszają one kosmyki. Od czasu do czasu odpowiedni jest nabłyszczacz aplikowany na końce – pasma będą lśniły. Suszarka powinna być wzbogacona w funkcję jonizacji. Zapobiega puszeniu, wygładza, oraz działa antystatycznie.

10 sposobów na błyszczące włosy fot. fotolia.comWłosy pełne blasku

Jeśli chcesz nadać prawdziwego, zdrowego blasku włosom, zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację i stylizację. Głęboki połysk uzyskasz dzięki zastosowaniu się do kilku prostych wskazówek.
10 sposobów na błyszczące włosy »

Ochrona włosów farbowanych

Włosy farbowane w szczególności trzeba chronić przed promieniami UV, chlorowaną wodą. Jasne włosy niechronione stają się suche, ciemne natomiast uzyskują nieciekawe refleksy. Dobrym rozwiązaniem jest używanie nakrycia na głowę w słoneczne dni, a na basen zakupić czepek pływacki. Przed wyjściem z domu należy także spryskać włosy spray ochronnym chroniącym włosy przed promieniami UV.

Warto zmieniać kolor włosów. Co prawda koloryzacja niszczy włosy, ale także może pomóc w przypadku włosów przetłuszczających się. Gatunek tych włosów potrzebuje lekkiego „wysuszenia”. Jeśli będziemy rozsądnie korzystać z farbowania nie tylko poprawimy swój wygląd, ale również spowodujemy, że nie będą tak szybko traciły świeżość. Za pomocą kolorów możemy także pozornie zwiększyć lub zmniejszyćobjętość – jasne zwiększają, a ciemne zmniejszają. Najgorzej znoszą farbowanie włosy suche, ale dzięki sposobom pielęgnacji, jakie przedstawiliśmy mogą bezpiecznie przechodzić proces chemiczny oraz wyglądać efektownie…

Reklamy