Cienie i inne kosmetyki, jakich używamy do makijażu oczu, powinny przede wszystkim podkreślać naturalny kolor naszych oczu. Makijaż dopasowany do koloru oczu sprawia, że nasze powieki wyglądają atrakcyjnie a tęczówki oczu stają się bardziej uwydatnione, podkreślone, promienne.

 

Jeśli użyjesz cienia, który nie będzie odpowiedni do Twojego typu urody, możesz przygasić swoje spojrzenie, które straci wyrazistość. Kolor oczu i makijaż Warto jednak czasami sięgnąć do rozwiązań, które stawiają na kontrast. W jaki sposób dobieramy makijaż dopasowany do koloru naszych oczu? Jeśli masz oczy niebieskie, błękitne lub szare, z pewnością będzie do Ciebie pasować grafit, kolor szary, błękit i róż. Doskonale sprawdzi się także kolor srebrny, który podkreśli barwę Twoich oczu. Jeśli chcesz postawić na kontrast, wybierz kolor miedziany, rdzawy, pomarańczowy, złoty lub brązowy.

 

Jakie kolory do makijażu

Możesz użyć także ciemnych różów, fioletu i czerni, która sprawdza się przy każdej okazji. Jeżeli masz bardzo jasne tęczówki i oprawę oczu, używaj takich cieni i kosmetyków do oczu, które mają chłodny odcień. Powinnaś unikać kolorów neonowych i jaskrawych. Nie przesadzaj z kredką do oczu: linia namalowana na powiekach powinna być cienka, podkreślać Twoje oczy a nie je przygaszać. Jeśli cieszysz się oczami zielonymi, świetnie sprawdzą się przede wszystkim odcienie granatu, brązu oraz fioletu.

Możesz używać także odcienia złotego i srebrnego, jednak w połączeniu z inną barwą. Jeśli masz oczy ciemnobrązowe, w zasadzie będzie pasował do Ciebie każdy kolor. Delikatny makijaż oczu Możesz postawić na makijaż delikatny, w odcieniach jasnych kolorów lub na mocny, intensywny makijaż, który z pewnością nie będzie tłumił Twojego spojrzenia. Kobietom o brązowych oczach z pewnością nie zaszkodzi bardzo mocny makijaż. W przypadku oczu piwnych, również będą pasowały odcienie fioletu, dodatkowo szarości, zieleni oraz granatu.

Staraj się dobierać makijaż oczu w taki sposób, aby Twoje oczy były podkreślone, aby ich kształt był uwydatniony. Najlepszy makijaż Jeśli nie jesteś pewna jaki makijaż będzie Ci pasował, możesz kupić w drogerii zestaw tańszych cieni, małą paletkę i poeksperymentować co nieco przed lustrem. A kiedy odnajdziesz swoje ulubione kolory, wybierzesz się na prawdziwe kosmetyczne zakupy.

Reklamy